вівторок, 14 січня 2025 р.

Кримські мотиви

Крим – унікальний край, омитий морем і зігрітий сонцем, з благодатним кліматом й найцікавішою історією.

Не дивно, що Крим досить яскраво представлений в українській літературі. На багатьох письменників Крим справляв незабутнє враження, добре описане Михайлом Коцюбинським в одному з листів: «Крим зробив на мене таке сильне враження (краса природи не тільки вразила мене, а й пригнітила), що я ходив тут як уві сні…».

Книжково-ілюстративна виставка «Кримські мотиви» розкриває широку палітру кримського літературного ландшафту. Видатні українські письменники Леся Українка, Агатангел Кримський, Максим Рильський, Павло Тичина, Микола  Костомаров, Остап Вишня, Микола Зеров, Петро Панч, Олександр Олесь та інші у своїх творах описували цю благословенну землю та її працелюбних людей. Запрошуємо до перегляду.


 

Пропонуємо дізнатися кримські легенди та здійснити віртуальну екскурсію Бахчисарайським ханським палацем, пам’яткою історії та культури всесвітнього значення, переглянувши відео презентацію «Легенди Бахчисарая»

https://www.youtube.com/watch?v=srWkbtEg0i4


 

 

 

понеділок, 13 січня 2025 р.

Книги-ювіляри 2025 року

 


До вашої уваги книги-ювіляри 2025 року. Це книги, що йдуть крізь віки, книги, що витримали випробування часом,  та несуть свою мудрість людям. Цим книгам призначено було пережити століття, стати справжніми шедеврами, що покликані відображати великий літопис Життя.

190 років з часу публікації, написання

Микола Гоголь «Тарас Бульба»  (1835)

«Тарас Бульба» - історична повість Миколи Гоголя, в якій художньо узагальнено події, що відбувалися на українських землях за часів існування Запорозької Січі. На прикладах головного героя твору Тараса Бульби та інших персонажів автору вдалося переконливо показати незламність українських козаків у боротьбі за свободу рідного народу. Мужні козаки, сповнені патріотичного запалу, відчайдушної сміливості й готовності до самозречення у боротьбі за свободу рідного краю. Автор описує спосіб життя, побут, закони та взаємовідносини у козацькому таборі, а також порушує проблеми вірності й зради, адже людина завжди стоїть перед вибором і сама творить своє майбутнє.

Миколи Гоголя «Вій» (1835)

Повість «Вій» — містична історія про нечисту силу, що увійшла до золотого фонду світової літератури. Хома Брут, учень київської бурси, вирушає на канікули разом зі своїми друзями Халявою та Тиберієм Горобцем. Але зустріч із відьмою перетворює відпочинок на боротьбу за власні життя і душу. Дивом перемігши нечисту силу, Хома повертається до Києва. І одразу дізнається, що померла молода панночка (відьма), яка заповідала, щоб саме Хома відспівував її. Чи зможе бурсак остаточно перемогти нечисту силу? Або ж темрява завжди отримує тих, кого обрала?

Григорій Квітка-Основ’яненко «Сватання на Гончарівці» (1835)

Дія соціально-побутової комедії «Сватання на Гончарівці» відбувається на Харківщині, у селі Гончарівка. Одарка Шкурат свариться зі своїм чоловіком Прокопом, бо той п'є. Невдовзі до них підходить Кандзюба і пропонує посватати їхню доньку Улянку за свого сина Стецька. Спочатку Одарка з чоловіком проти — бо всі знають, що в Стецька немає клепки в голові, але зважаючи на його багатство, погоджуються. Сама ж Улянка проти такого шлюбу, бо їй подобається Олексій, але він кріпак. Олексій  розуміє, що Уляну хочуть силою видати заміж за дурня й б'є Стецька, щоб той відмовився від дівчини, та Стецько не погоджується, бо дуже боїться свого  батька. За допомогою хитрощів Олексійового дядька Уляна одружується з Олексієм, а Стецькові дають гарбуза.